Logo
 kirjandus- ja muusikaajakiri
Menüü
Reklaam

Varasemad numbrid!
Otsi et

Sass Henno „Elu algab täna”
Bahama Press 2003, 223 lk
by khan
Wednesday 5 January 2005 - 14:42:05

Romaani pdf-formaadis saab tõmmata siit.


Nüüdisaegne noorautorite kirjandus on saanud Tartu noore autori Sass Henno uudisromaani näol võimsa täienduse. „Elu algab täna” ühendab endas tempoka jutuveeretuse, muhedalt üksikasjalikud mõttearendused ja kandva dialoogi.
Romaani aines on käegakatsutavalt ehe. Mina-jutustus on küll praeguse aja trendide järgi pigem päevikulik, kuid ometi detailitruu, teos on kirjutatud lugeja, mitte autori enese jaoks.
Noor tudeng ühendab edukalt tööl- ja kooliskäimise, mängu lööb aga segamini armastus noore tütarlapse vastu. Vingelt on raamatus kujutatud müügimehe tööd, mis oma inimläheduses sekundeerib sobivalt jupijumalate klantskirjanduses kujutatule. „Elu algab täna” peategelane on inimene meie seast, kellega lugeja raskusteta samastuda saab.
Purjus põdrad, amfetamiin ja prostituudid Tallinna kallis hotellis on noore mehe silme läbi esitatud samuti ladusalt, vallatut groteski ja pilapillerkaari on sealjuures vähem kui reaalselt adutavat tegevustikku.
Mitte punnitatult värvikad, vaid usutavalt pooltoonides tegelased on need, keda Sass Henno romaani lugedes kohtame. See on jalutuskäik läbi konkreetselt tänapäevase Eesti, läbi Tartu ja Tallinna, läbi kontorite, kõrtside ja pissilebrase Lasnamäe lifti.

Priit Kruus

Kommentaarid ...
bullet Anonymous
on 12 Jul : 10:14
Comments: 1718
[blocked by admin]


Kommentaaride lisamine ajutiselt suletud
sisu © et, vorm © e107.org