Logo
 kirjandus- ja muusikaajakiri
Menüü
Reklaam

Varasemad numbrid!
Otsi et

Priit Kruus (www.bahamapress.org)
[Erkki Luuk] ”Ornitoloogi pealehakkamine" (Näo Kirik 2002, 93 lk.)
by khan
Saturday 8 March 2003 - 0:59:40


Raamatu autorit pole märgitud. Ainus inimene, keda sellega seostada saab, on teose kujundaja Asko Künnap.
See romaan, nii nagu iga teinegi, on kirjutatud valesti./.../ Miski ei alanda inimest rohkem kui lugu ning naiivsed ootused ja samastumised, mille kaudu ta lugeja oma „arengu” ja „sõlmpunktidega” seob./.../ Mida näitab üks huvitav lugu? Või huvitavalt esitatud lugu? Paljas tehnika, ja muud ei midagi.(lk. 8)
Seega on see teos, mis astub kirjandusest välja, samas aga seda sammu võttes kirjandusse sisse astudes: kirjutatakse kirjutamisest mittekirjutades, kirjutades teksti, mis on kirjandus, sest raamat on kirjutatud. Juhe pole lõplikult koos, see on lihtsalt lahti harutamata.
Tervikuna vaadates on kogutekst ära segatud, samas pole „arengut” või „sõlmpunkte” võimalik konkreetselt hoomata. „Lugu”, mida autor kirjutab, on pikitud omakorda justkui metatekstidega sellesama „loo” kirjutamisest ja siis omakorda „käsitluste” „käsitlustega”. Leheküljel 26 on epiloog. Leheküljed 49–52 on tühjad. Taolisi kuristikke on aga teoses ka pelgalt kahe rea vahel, kuhu tekib teatavat liiki tühjus, olgu see siis tingitud individuaalsete assotsiatsioonide tekkimisest tõlgendamisvõimaluste tasandil või pelgalt lugeja väsimusest. Achtung! Varuge kannatust! Hapnikuballooni peas ei pea olema. Luup hoidke läheduses.
Lisaks kõigele on teose seljal tarbekaubalt tuttav ikoon „Pärast tühjendamist visata prügikasti”.
Kommentaaride lisamine ajutiselt suletud
sisu © et, vorm © e107.org