Logo
 kirjandus- ja muusikaajakiri
Menüü
Reklaam

Varasemad numbrid!
Otsi et

Priit Kruus (www.bahamapress.org) -2
Kätlin Vainola, Valner Valme, Kristjan Kaugenõlva, Villem Valme ”Psaiko-Billi”
by khan
Saturday 8 March 2003 - 1:10:42

Ootav rõdu 2002
123 lk.


Kena kogumik, mis koondab proosat, luulet, proosaluulet, luuleproosat ja ka näidendeid. Autoriteks on neli mitte enam nii väga noort autorit, kes enamjaolt pikemaid tekstikogumeid varem avaldanud ei ole. Kätlin Vainola palad kannavad alapealkirja „Marie Myrgi jutud”, viitega autori pseudonüümile, mida ta kasutas esimese TNT kogumikus „Mõned ei tahtnudki” (Tallinn 2000).
Kristjan Kaugenõlva proosatekstid ja Valner Valme „Rõšard ja kaks” on raamatu terviklikumad, „Marie Myrgi jutte” ja ka Villem Valme lühemaid tekste võikski pidada proosaluuleks (või vastupidi), viimane panustab veel vähemalt näiliselt seltskondliku ulaelu kirjeldamisele.
Üldine atmosfäär on raamatus pigem negativistlik kui helge, tegemist on staatiliste hetkeelamustega. Dünaamililisust või labiilsust võib kindlasti nendest väikemeludest samuti leida. Ometigi „Psaiko-Billi” unejutuks ei kõlba, kuna autorite kirev käekiri sunnib lugejat erksaks ja uudishimulikuks.
2002. aasta kirjanduse kokkuvõtja saab „Loomingus” noorte koondumislainet käsitledes kolmanda TNT, 4×4 ja !peatuse kõrvale ka „Psaiko-Billi” kirjutada. Midagi on toimumas ja see on ütlemata põnev.
Kommentaaride lisamine ajutiselt suletud
sisu © et, vorm © e107.org