Logo
 kirjandus- ja muusikaajakiri
Menüü
Reklaam

Varasemad numbrid!
Otsi et

Andres Aule (www.bahamapress.org)
Elo Viiding ”Esimene tahe”
by khan
Saturday 8 March 2003 - 1:48:12

Tuum 2002
95 lk.
Hind ca 76.–


Elo kirjutab elust, sellestsamast, millest me kõik mõtleme. Kirjutab selle elu sees ka muudest asjadest: näiteks kirjandusest ja armastusest, kuigi kogupildis jätavad need siiski rohkem ruumi äratundmisele üldisest, mis meie ümber adutavalt toimub.
„Esimene tahe” on minu arvates filosoofilisem (või vähemalt puhtamalt filosoofiline) ja globaalsem kui Elo eelmised raamatud. Seal on endisest vähem rõhutatud ja rohkem loomulikku naiselikkust, mis mõjubki vahetult ja sümpaatselt. Elole nii omane teatraalsus on küll alles, kuid tema tonaalsus ja keel näivad olevat liikunud lihtsama väljenduse ja üldisema arusaadavuse suunas, mis minu meelest võiks „Esimese tahte” muuta väga heaks lugemiseks kõigile, mitte ainult kultuurigurmaanidele.
Valdavalt vihjete raamat on see aga ikkagi – nagu ka eelmised Elo teosed.
Tuntavate allusioonide (nagu loomad ütlevad hääd aega) kõrval on palju ka selliseid, mille mõistmiseks või väljaselgitamiseks tuleb ilmselt veidi vaeva näha, teadmata, kas neid pingutusi üldse saadab edu. Ometi on kõik need vihjed – miks mitte kutsuda neid „linkideks” – esteetiliselt paigutatud, sissesulavad ja huvitavad, nii et see ei tohiks kedagi lugemast kohutada. Mulle meeldis see raamat väga.
Kommentaarid ...
bullet Anonymous
on 19 Aug : 20:25
Comments: 1718
[blocked by admin]

bullet Anonymous
on 19 Aug : 1:00
Comments: 1718
[blocked by admin]

bullet Anonymous
on 18 Aug : 22:36
Comments: 1718
[blocked by admin]

bullet Anonymous
on 16 Aug : 6:28
Comments: 1718
[blocked by admin]


Kommentaaride lisamine ajutiselt suletud
sisu © et, vorm © e107.org