Logo
 kirjandus- ja muusikaajakiri
Menüü
Reklaam

Varasemad numbrid!
Otsi et

Andres Aule
Ene Mihkelson ”Ahasveeruse uni”
by khan
Saturday 8 March 2003 - 2:48:49

Tuum 2001
494 lk.
Hind ca 230.–


Võimsa lauseehituse ja sugestiivse keelega „Ahasveeruse uni” tundub olevat üks eesti uuema proosakirjanduse tähtteoseid, mis räägib mineviku avastamisest omaenda juurte läbi ning nendest punktidest, milles eri ajad jätkuvalt ja valusalt haakuvad. Oma metsavennast isa saatust selgitava peategelase ees avanevad järk-järgult uued minevikupildid ja asjaolud, mis on seni teatust sootuks teistsugused. Romaani põhitasandil on aga otsija ja avastaja enda tundmused ja mõtted. Selles suhtes on raamatu teemavalik kõike muud kui aegunud: muu hulgas on tegu ka hoiatava romaaniga, milles ei varjata ega ilustata 20. sajandi teise poole Eesti reaalsust.

Seda raamatut ei ole lihtne lugeda, nii et varuge veidi aega. Tavalistest metsavenna- ja meenutusraamatutest eristub „Ahasveeruse uni” oma psühholoogilise tasandi sügavuse ja teravusega, milles meist väga paljusid puudutavad minevikuprobleemid paljastuvad tänapäevas ja tavalisest palju eredamates värvides, pakkudes ainest eestlaste lähimineviku mõistmisel ja mõtestamisel ning iseenda avastamisel.

Lugeja ette seatud faktoloogilist materjali on muude tasandite kõrvalt ehk keerukam jälgida ning mina- ja temategelase läbipõimumine vajab veidi sisseelamist, kuid põnev lugemiselamus on tagatud.Kommentaaride lisamine ajutiselt suletud
sisu © et, vorm © e107.org